SLOVENIE 2019-2020

Prva Liga

Aluminij Kidricevo Bravo NK Celje Publikum NK Domzale NK Maribor NK Mura NS Olimpia Ljubljana Rudar Velenje Tabor Sezana Triglav NK
2 SNL
Beltinci NK Bilje NK Brda NK Dobrovo Brezice NK Dob Roltek Drava Ptuj Dravograd NK Fuzinar Ravne Gorica ND Jadran Dekani

       
Koper NK Krka Novo Mesto Krsko Posavje Nafta Lendava Radomlje Kalcer Rogaska Slatina        
3 SNL East
Bistrica NK Dravinja Kostroj Korotan Prevalje Ljutomer NK Odranci NK Podvinci NK Radgona SK Sampion Celje Smartno NK Verzej NK
               
Videm SD Zrece NK                
3 SNL West

Adria Miren ND Bled NK Brinje Nk Fama Vipava Ilirija ND Izola MNK Kocevje NK Primorje NK Sava Kranj Sencur NK
           
Svoboda Ljubljana Tabor 69 Tolmin NK Ziri Alpina            

4 - MNZ Celje Golgeter League (without B or Reserve teams)

Lasko NK Ljubno ob Savinji Mons Claudius NK Mozirje ND Odred Kozje Savinjska Vransko Smarje pri Jelsah Sostanj NK Vojnik NK Zalec NK
4 - MNZ Koper / Nova Gorica Littoral League (without B or Reserve teams)
Ankaran Postojna Boreas Ajdovscina Cerknica NK Ilirska Bistrica Jadran Hrpelje Kozina Komen NK Korte NK Kosana NK Plama Pur Podgrad Portoroz Piran
               
Postojna NK Rence NK                
4 - MNZ Kranj Upper Carniola League
Acroni Jesenice NK Bitnje NK Bohinj NK Britof NK Kranjska Gora NK Polet Sveti Dub Preddvor SD Skofja Loka Sobec Lesce Velesovo NK
             
Visoko NK Zarica NK Kranj Zelezniki Niko              

4 - MNZ Lendava / Murska Sobota Pomurska League (without B or Reserve teams)

Centiba NK Dobrovnik NK Granicar NK Kapca NK Malibu Kobilje NK Nedelica NK Panonija Gaberje Petisovci 2017 Renkovci ND Zvezda Dolina ND
5 - MNZ Lendava League
Bogojina GMT Carda Martjanci Crensovci NK Gancani NK Aluvar Goricanka NK Grad NK Hotiza NK Krizevci NK Olimpia Dolga Vas Polana
           
Rakican NK Slatina Radenska Tromejnik NK Turnisce NK            
4 - MNZ Ljubljana Regional League
Bela Krajina Cockta Kresnice Ihan NK Interblock Ljubljana Ivancna Gorica Jezero Medvode Kolpa NK Mengo 28 NK Rudar Trbovlje Slovan
           
Svoboda Kisovec Termit Moravce Trebnje NK Zagorje NK            
5 - MNZ Ljubljana League 1
ATET Dren Vrhnica Crnuce ND Dobrova Dolomiti Dol NK Dragomer Brezovica Hermes Ljubljana Jevnica NK Kamnik Litjia NK Smartno Ljubljana
                 
Vir NK                  
4 - MNZ Maribor League 1
Akumulator Mezica Brunsvik SD Dobrovce NK Srojko Duplek NK Lobnik Slivnica NK Malecnik Brus NK Marjeta SD Marles Hise Miklavz NK Peca NK
           
Pohorje NK Race NK Starse SD Tehnotim Pesnica            

5 - MNZ Maribor League 2 (without B or Reserve teams)

Cerkvenjak NK Dogose NK Fram NK Maribor Jakob Biosad NK Jurovski Dol NK Kungota NK Lenart AJDAS Paloma NK Prepolje SD Radlje NK
             
Roho NS Rosnja Loka SD Sentilj NK              

5 - MNZ Murska Sobota MNL 1 (without B or Reserve teams)

Apace NK Aqua Izakovci Bakovci NK Cankova NK Cven SD Doklezovje NK Hodos NK Kema Puconci Lipa NK Roma NK
             
Salovci NK Serdica NK Tisina              
4 - MNZ Ptuj Super League
Apace SD Boc Poljcane Bukovci SD Cirkulane SD Gerecja Vas Hajdina NK Markovci SRD Pragersko SK Stojnci NK Zavrc NK
5 - MNZ Ptuj 1 class
 
Gorisnica NK Grajena NK Majsperk NK Ormoz NK Podlehnik SK Rogoznica NK Skorba NK Sredisce ob Dravi Trzec NK  
6 - MNZ Ptuj 2 class

   
Hajdose NK Leskovec SD Lovrenc SD Mladinec Makole NK Oplotnica Slovenja Vas Spodnja Polskava

Zgornja Polskava

   
Others
Ajdovscina Skou Alfa Ljubljana Atleti Maribor Autoplus Korte Bonifika SC Branik Maribor Calcit Kamnik Carrera Optyl Ormoz Dornava SD Dragonja Kostabona
Dren SD Drustvo Ljubiteljev Elan Novo Mesto Era Smartno NK Esotech Smartno Extrem SD Feroterm Pohorje Gazon NK Gorica NK Grosuplje
Hoce Slivnica NS Hrastje NK Hrastnik NK Idrija NK Izakovci NK Jarenina NK Kobarid NK Komenda NK Kompas Holidays Kondor Polet
Korosce Gradnje Kovinar Store Kovinar Tezno NK Krim Ljubljana Limbrus Pekre Ljubljana NK Locan NK Megaron SK Mostje NK Naklo NK
Obala NK Oplast Kobarid Partizan Gradnje Podbrezje NK Pomurje ZNK Puconci NK Pusca NK Radece NK Radvanje SD Rakek NK
Rotunda NK Sentjur Drustvo Sentjur NK Set Vevce Slovenj Gradec Sostro ND Srednja Bistrica Storzic Preddvor Svea Lesna Industrija Tezno Maribor
Tian Trboje SD Viator Ljubljana Virs Bistrica Vrhnika NK Yoviland Vipava Zeleznicar Divaca Zeleznicar Ljubljana Zeleznicar Maribor Zlatolicje NK