BULGARIE 2019-2020

A PFG
.: FK Botev Plovdiv :. .: PFK Botev :. .: CSKA Sofia :.

.: PFK Levski Sofia :.

Arda Kardzhali Beroe Stara Zagora Botev Plovdiv Botev Vratsa ChernoMore Varna CSKA Sofia Dunav 2010 Ruse Etar Veliko Tarnovo Levski Sofia Lokomotiv Plovdiv
.: Slavia Sofia :.            
Ludogorets Razgrad Slavia Sofia Tsarsko Selo Sofia Vitosha Bistrita            
B PFG (without B or Reserve teams)

.: FC Neftochimik Burgas :.
Botev Galabovo Chernomorets Balchik Hebar Pazardzhik Kariana Erden Litex Lovech Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv Sofia Montana 1921 Neftokhimik Burgas Pirin Blagoevgrad
.: FK Spartak Pleven :.

.: FK Spartak Varna :.

         
Pomorie PFK Septemvri Sofia Spartak Pleven Spartak Varna Strumska Slava Radomir          

C AFG North East

Benkovski Byala Botev Novi Pazar Chernolomets Popovo Dobrudzha 1919 Dobrich Hitrino Kaliakra Kavarna Kubrat 2007 FK Lokomotiv Ruse Septemvri Tervel Shumen 2007
           
Suvorovo Fc Svetkavitsa Targoviste Topolite Topolchane Ustrem Donchevo            

C AFG North West (without B or Reserve teams)

Akademik Svishtov Bdin Vidin Drenovets Juventuus Malchika Kom Berkovitsa Lokomotiv Drjanovo Lokomotiv Mezdra Partizan Cherven Bryag Parva Atomna Kozloduy Pavlikeni FK
           
Sevlievo FK 2015 Trjavna Fc Vihar Slavyanovo Yantra 2019 Gabrovo            

C AFG South East (without B or Reserve teams)

Atletik Kuklen Borislav 2009 Parvomay Chernomorets Burgas Dimitrovgrad 1947 Fc Gigant Saedinenie Haskovo 1957 Karnobat FK Levski Karlovo Maritza Plovdiv Minyor Radnevo
   
Nesebar Fc Rodopa Smolyan Rozova Dolina Kazanlak Sokol Markovo Sozopol Fc Svilengrad 1921 Fc Yambol 1915 Zagorets Nova Zagora    

C AFG South West (without B or Reserve teams)

Balkan Botevgrad Bansko Belasitsa 1923 Petrich Botev Ihtiman Chavdar Etropole Kyustendil FK Marek 2010 Dupnitsa Minyor Pernik Nadezhda Dobroslavtsi Oborishte Panagyurishte
     
Perun Kresna Pirin Razlog Rilski Sportist Samokov Septemri Simitli Slivnishki Geroj Slivnica Sportist Svoje Vihren Sandanski      
Others Clubs Blagoevgrad
Atletik Blagoevgrad Avangard Bachevo Barselona Borovo Belitsa Fc Bistrica Katuntsi Debren Granichar Koprivlem Granichar Kulata Iztrebitel Novo Dolchevo Kochan
Malesh Mikrevo Maritsa Ognianovo Mesta Hadzhidimovo Minyor Eleshnica Ograzhden Parvomay Orelyak Lazhnitsa Pirin Gotse Deltchev Podgorets Kolarovo Rodopa Ribnovo Sadovo
               
Spartak Sklave Vetren Polena                
Others Clubs Burgas
Anhialo Pomorie Belite Galabi Galabec Byala Reka Topolitsa Byala Reka Zaychar Burgos Livada Chernomorets 1919 Chernomorets Nesebar Chernomorets Pomorie Chernomorski Obzor Gabar Gaberovo
Goloe Lozarevo Lipa Cheresha Lokomotiv Burgas Lokomotiv Chernograd Manolich FK Master Burgas Mesembria Nesebar Minyor Rudnik Obzor Orizare FK
Pobeda Vresovo Prosenik FK Ravda 1954 FK Ropotamo Primorsko Rusokastro FK Sokol Poroy Sokol Yabalchevo Spartak Tankovo Straldzha Metalurg Sredek Strandzhanec Tsarevo
     
Strela Dabnik Sveti Vlas FK Urozhai Bulgarovo Ustrem Tankovo Vetren FK Vihar Aitos Yastreb Kosharica      
Others Clubs Dobrich
Dobrich Sportist Stara Karadzha Dobrudzhanski Karadzha Druzhba Dobrovica Druzhba Lyulyakovo Inter Plachidol Kebros Karmanly Orlovets Pobeda Spartak Zarnevo Sportist General Toshevo Vihar Branishte
                 
Zarya Krushari                  
Others Clubs Gabrovo
         
Balkan Plachkovtsi Chardafon Orlovets Vidima Rakovski Sevlievo Yantra 1919 Gabrovo Yunak Kormyansko          
Others Clubs Haskovo
.: FK Khaskovo :.      
Benkovski Simeonovgrad Haskovo FC Hebros Harmanli Khimik Dimitrovgrad Lyubimets Fc Sakarski Sportist Topolovgrad Stambolovo      
Others Clubs Kardzhali
         
Dzhebel Gorubso Rudozem Palas Rudozem Rodopi Momchilgrad Yunak Ardino          
Others Clubs Kyustendil
Botev Dzherman Botev Lozno Dinamo Dupnitsa Germanea Sapareva Banya Levski Kocherinovo Levski Kustendil Minyor Bobov Dol Slavia Granitsa Sportist Slokoshtitsa Struma Novi Chiflik
             
Strumska Slava Tarnovlag Ticha Dolni Chiflik Velbazhd Kyustendil              
Others Clubs Lovech
.: FK Olimpik Beroe :.    
Botev Lukovit Chavdar Troyan Izgrev Yablanitsa Lovetch FC Olympic Galata Olympic Teteven Sportist Ozren Golyam Izvor Vezhen Teteven    
Others Clubs Montana
   
Botev Kobilyak Pastrenets Dolno Belotintsi Selyak Stubel Septemvri Lehchevo Sin Strel Krapchene Varshets Vihar Barziya Vihar Nikolovo    
Others Clubs Pazardzhik
Almus Bier Stalijska Mahala Atletik Mokrishte Balkan Varvara Barikadi Strelcha Batak FK Benkovski Pazardzhik Benkovski Tsrancha Botev Momina Klisura Bracigovo FK Bratanitsa FK
Benkovski Pishtigovo Botev Chernogorovo Chepinets Velingrad Chiko Byaga Hebar 2011 Pazardzhik Kale Nova Mahala Karabunar Koba Radilovo Levski Palatenica Lokomotiv Septemvri
Ludogorek Dobroplotno Maritsa Belovo Milevi Skali Semchinovo Minyor Elshitsa Pazardzhik FK Rodopi Debrashtitsa Rodopi Kozarsko Shipka Dragor Shipka Malo Konare Slavia Hadzhievo
Spartak Boshulya Spartak Kalugerovo Spartak Pestera Spartak Shtarkovo Sportist Kapitan Dimitrievo Svetkavitsa SInitovo Svoboda Peshtera Trakia Pazardzhik Trakia Zvanichevo Trakiec Glavnica
     
Trakiec Isperihovo Velichkovo FK Vihar Vetren Vinogradets Yunak Ivaylo Yunak Yunacite Zenit Vetren Dol      
Others Clubs Pernik
Benkovski Kopanitsa Chernogorets Noevtsi Chorni Breznik Erma Tran Legia Sofia Levski Egalnica Metalurg Pernik Mineral Rudarci Partizan Yardzhilovtsi Pirin Zemen
         
Sarata Dolni Rakovec Varba Radomir Verila Dren Vihar Elovdol Vitosha Dolna Dikanya          
Others Clubs Pleven
Belite Orli Pleven Chavdar Brashlyanitsa Dunavska Chayka Somovit Gigant Belene Iskar Chomakovtsi Kaylaka Pleven Levski Gorna Mitropolia Levski Odrune Levski Pisarovo Levski Suhache
       
Mizia 2005 Knezha Sitomir Nikopol Spartak Koynare Svetoslav Lepista Svoboda Milkovitsa Ventsi Iskar        
Others Clubs Plovdiv
Asenovets 2005 Asenovgrad Botev Debar Parvomay Brestnik Plovdiv Brestovitsa Cedar Plovdiv Chernozem Chernozenem Evrokolezh Plovdiv Krichim Maritsa Gradina Maritsa Lyubenovo
Maritsa Manole Maritsa Menenkiovo Maritsa Milevo Maritsa Tsalapitsa Metalik Sopot Plovdiv SK Rakovski Sekirovo Rakovski Shipka Asenovgrad Sokol Bukovo
Sokol Dolni Voden Sokol Krislovo Sokol Padarsko Spartak Novo Selo Spartak Plovdiv Sporting Benkovski Svetkavitsa Manolsko Konare Topolovo Trakia Novi Izvor Trud
           
Vedrare Vihar Belozem Vihar Stroevo Vihar Voysil            
Others Clubs Razgrad
Barsa Sushevo Benkovski Isperih Levski Podaiva Lokomotiv Samuil Ludogorek Razgrad Minyor Senovo Skrita Sila Madrevo Stara Sila Staro Selishte Strela Todorovo Vihar Loznitsa
                 
Vihar Vladimirovici                  
Others Clubs Ruse
Ariston Ruse Botev Koprivets Botev Vetovo Dunav Batin Dve Mogili Levski Karamanovo Marisan Ruse Marten Mladost Ekzarh Yosif Pristis Dolapite Ruse
           
Skalite Ruse Smirnenski FK Sokol Chervena Voda Yantra Dolna Studena            
Others Clubs Shumen
v
Balkan Gradishte Chavdar Divdyadovo Enev Dibich Shumen Forca Blagovo Lokomotiv Kaspichan Ludogorets Harsovo Madara Malnai Kliment Rapid Divdyadovo Shumen 1929
           
Smyadovo Stan Ustrem Trem Veliki Preslav            
Others Clubs Silistra
Botev Profesor Ishirkovo Chervana Zvezda Dulovo Dorostol Silistra Galaktika Chernik Ludogorets Paisievo Panayot Hitov Tutrakan Relaks Oven Silistra 2009 FK Sportist Kaynardzha Svetkavitsa Banite
         
Svetkavitsa Poroyno Vihar Boil Vihar Lyuben Yaldaram Yarebitsa Zarya Tsar Samuil          
Others Clubs Sliven
         
Apolon Rechitsa Sliven Palankite Byala Palanka Samuil Samuilovo Sliven 2000 Fc Standart Shivachevo          
Others Clubs Sofia City
Akademik Sofia Balkan Sofia Bankya Conegliano German Dragalevci Sofia Elit Sofia Feniks Novi Istar Granit Vladaya Iskar German Iskar Sofia
Iztrebitel Ivanyane Levski 2007 Levski Chepintsi Lokomotiv Bdzh Sofia Lyulin FK Novi Iskar Orlovets Kokalyane Shipka Sofia Sofia 2010 Sofia AS 23
       
Sokol Negovan Spartak Podgumer Sportist Sofia Urvich Dolni Pasarel Vihar Trebich Zhiten        
Others Clubs Sofia County
Benkovski Kostenets Cerovo 2006 FK Dragoman FK Elin Pelin OFK Iskar Gara Lakatnik Iskra Iskrec Keramik Elin Pelin Kom Godech Kostinbrod Fc Levski Dolna Banya
Levski Dragalevici Levski Elin Pelin Pirdop Rilets Govedartsi Sportist Dragovishtitsa Sportist Novi Han Tornado Bezden Vihar Gorublyane Zenit Tserovo Zvezdets Gorna Malina
Others Clubs Stara Zagora
Arsenal Kazanlak Buzludzha Enina Chirpan Fc Edinstvo Gurkovo Eltemir Kran Gabrovnica Gorno Sahrane Granit Kanchevo Levski Sarnevo Levski Stara Zagora Lokomotiv Stara Zagora
   
Mineral Ovoshtnik Mini Maritsa Iztok Radnevo Mlada Gvardia Rozovo Olympic Beroe Orel Jasnovo Stara Zagora Tundzha Yagoda Vereya Stara Zagora    
Others Clubs Targovishte
         
Buhovtsi Energia Targoviste Raketa Targovishte Sokol Treskavets Sportist Kovachevets          
Others Clubs Varna
Aksakovo FK Atletik Provadia Beloslav Chernomorets Byala Devnya Fc Himik Devnya Provadia FK Shipchenski Sokol Varna Sprint Belogradets Ustrem Karamanite
                 
Vladislav Varna                  
Others Clubs Veliko Tarnovo
Arkus Lyaskovec Botev Debelets Botev Zlataritsa Chumerna Elena Dolna Oryahovitsa Levski Lyaskovets Levski Strazhitsa Lozen FK Lozen Suhindol Probiv Ovcha Mogila
Sparta Samovodene Strela Oresh Svetkavitsa Mihaltsi Trakia Lozen Udar Byala Cherkva Vihar Radanovo Vladislav Dzhulyunitsa Yantra Draganovo Yantra Polski Trambesh Yunak Merdanya
Others Clubs Vidin
     
Balkan Belogradchik Botev Dirnovo Botev Gramada Dunav Dunavtsi Partizani Makresh Ratsiaria Archar Timok Bregovo      
Others Clubs Vratsa
Atum 01 Kozloduj Botev Bardarski Geran Botev Krivodol Botev Kozloduj Botev Popitsa Botev Rogozen Boteva Brusen Chavdar Byala Slatina Dunav 98 Selanovtsi Iskar Roman
 
Manastirishte Minyor Zgorigrad Mladost Vratsa Ogosta Hayredin Okolchitsa Moravitsa Septemvri Glozhene Stroitel Kunino Torpedo Borovan Uragan Sofronievo  
Others Clubs Yambol
 
Benkovski Zimnitsa Botev Bolyarovo Elhovo FK Indzhe Pobeda Mezhda Sportist Roza Straldzha Trakiets Kukorevo Uragan Boyadzhik